Promień • Wystawa Fotograficzna


cover Promień • Wystawa Fotograficzna

Album fotograficzny zawierający zdjęcia biorące udział w wystawie fotograficznej. Wystawa była poświęcona Lasom Sopockim w czarno-białej formie. Udział w wystawie fotograficznej był otwarty dla wszystkich którzy wzięli udział w patrolu ekologicznym. Wystawa została sfinansowana przez Publiczna Bibliotekę Miejską w Sopocie.

Elementem którego nie da się oddać elektronicznie to fakt, że fotografie na wystawie były drukowane na papierze srebrowym, w ten sposób wszystkie miejsca białe, lub bardzo jasne (hightlights) były srebrne. Ten efekt powoduje, że prześwit pomiędzy drzewami błyszczy tak samo jak słońce, które przebija się przez konary…

Pełna wystawa w wirtualnej formie jest dostępna pod linkiem: skf.edu.pl/promien.html

Promień • Wystawa Fotograficzna • Reportażecover Promień • Wystawa Fotograficzna • Reportaże

Dodatkowo na bazie zdjęć zrobionych w trakcie trwania wystawy powstały reportaże przedstawiające kulisy działania i główne wydarzenia.

Pełna wystawa w wirtualnej formie jest dostępna pod linkiem: skf.edu.pl/promien/reportaz.html


100 Lat Niepodległości Polski100 Lat Niepodległości Polski

Zbiór reportaży osób, które zgłosiły się do jednodniowego projektu fotograficznego realizowanego przez Sopocki Klub Fotograficzny. Projekt polegał na wykonaniu zdjęć 11 listopada 2018 roku w 100-lecie uzyskania przez Polskę niepodległości. Na bazie zdjęć powstały czarno-białe reportaże i zostały złożone w formie książki. Książka posiada artystyczną oprawę introligatoryjną. Liczy 430 stron, jest oprawiona w czerwoną skórę i ozdobiona ręcznie odlanym godłem Polski. Książka została uroczyście przekazana Publicznej Bibliotece Miejskiej w Sopocie w oddziale Sopoteka w rok później w 2019 roku, przy okazji Święta Niepodległości.

Książka jest dostępna w czytelni Sopoteki i tylko tam można ją zobaczyć w kompletnej formie.

Więcej informacji znajduje się na dedykowanej stronie pod linkiem: skf.edu.pl/Polska_2018.html


Moment • Wystawa Fotograficzna

Album fotograficzny składający się ze zdjęć osób biorących w wystawie fotograficznej. Wystawa kolorowych fotografii o tematyce dowolnej stanowiła prezentację prac członków Sopockiego Klubu Fotograficznego jesienią 2019 roku.

#Sopoteka • Wydaliśmy album w druku, który pierwotnie przekazaliśmy Publicznej Bibliotece Miejskiej w Sopocie oddział Broadway, a który obecnie jest dostępny w oddziale Sopoteka.

cover Moment • Wystawa Fotograficzna

Drugi album wydany z tych samych zdjęć jako eBook jest w poziomym formacie i dzięki temu jest nieco bardziej przyjazny dla urządzeń elektronicznych.

Prezentacja online będzie dostępna 26 kwietnia podczas Wirtualnej Wystawy Moment. Pełna wystawa w raz z kulisami zostanie opublikowana już wkrótce.

Link do publikacji: skf.edu.pl od 26 kwietnia 2022 • godzina 20:00.Święto Niepodległości Polski 2019 • Gdańsk

Zbiór reportaży z gdańskiej parady z okazji Święta Niepodległości Polski z 2019 roku. Publikacja zbiorowa. Album składa się z czarno-białych reportaży różnych autorów, którzy wzięli udział w jednodniowym projekcie realizowanym przez Sopocki Klub Fotograficzny.

Album jest dostępny pod linkiem: skf.edu.pl/Polska_2019.html

Święto Niepodległości Polski 2019 • Gdynia

Zbiór reportaży z gdyńskiej parady z okazji Święta Niepodległości Polski z 2019 roku. Publikacja zbiorowa. Album składa się z czarno-białych reportaży różnych autorów, którzy wzięli udział w jednodniowym projekcie realizowanym przez Sopocki Klub Fotograficzny.

Album jest dostępny pod linkiem: skf.edu.pl/Polska/2019/Gdynia.html

2020

Kontrast • Wystawa Fotograficzna

Album fotograficzny składający się ze zdjęć osób biorących w wystawie fotograficznej. Wystawa czarno-białych zdjęć krajobrazu inspirowanych pracami Ansela Adamsa. Fotografie nasycone kontrastem z lekką nutą dawnej fotografii.

Album z pracami uczestników wystawy jest dostępny pod linkiem: skf.edu.pl/kontrast.html

Kontrast • Reportaże Fotograficzna

W trakcie trwania wystawy zostały stworzone serie zdjęć i reportaże. W połączeniu powstała z nich elektroniczna książka (eBook), prezentująca kulisy wystawy i działania z nią powiązane.

Reportaże są dostępne pod linkiem: skf.edu.pl/kontrast/reportaz.html


Perspektywa • Wirtualna Prezentacja


cover

Album fotograficzny w elektronicznej formie (eBook) stworzony dość spontanicznie i w krótkim czasie z okazji Światowego Dnia Fotografii. Opublikowane prace zostały wydrukowane w zmienionym kwadratowym formacie.

Prezentacja prac jest w całości dostępna pod linkiem: skf.edu.pl/perspektywa.htmlŚwiatło • Wystawa Fotograficzna
Album fotograficzny składający się ze zdjęć osób biorących w wystawie fotograficznej. Wystawa czarno-białych fotografii. Fotografie nie są jeszcze dostępne publicznie. Wirtualna Wystawa na której zostaną zaprezentowane prace planowana jest na maj 2022 roku. Informacje będą publicznie dostępne już wkrótce, ale już teraz serdecznie zapraszamy.Portfolio 2021 • Wirtualna Prezentacja
Album fotograficzny w elektronicznej formie (eBook) stworzony jako podsumowanie roku 2021 składający się ze zdjęcia typu portfolio.

Album jest w całości dostępny pod linkiem: skf.edu.pl/portfolio_2021.html

2022


photography project cover • Cztery Pory Roku Projekt Fotograficzny

Zima • Wirtualna Prezentacja


Album fotograficzny w elektronicznej formie (eBook) stworzony w ramach projektu klubowego Cztery Pory Roku. Jako pierwszy wydaliśmy album Zima.

Prezentacja jest dostępna pod linkiem: skf.edu.pl/zima.html