Promień • Wystawa Fotograficzna [2018]

inspirowana lasami sopockimiWystawa inspirowana lasem i wartością, jaką wnosi on do miasta. To, co najpiękniejsze w lesie to promienie światła wpadające przez korony drzew i tworzące unikalną atmosferę. Wszystkie prezentowane zdjęcia zostały namalowane leśnymi promieniami światła.

Zbiorowa wystawa czarno-białych zdjęć uczestników warsztatów fotograficznych organizowanych przez Sopotekę i Sopocki Klub Fotograficzny (Oddział PTTK Sopot) w ramach patrolu ekologicznego – części projektu Biblioteki Sopockiej #wrzućtodokosza.

Na wystawie zaprezentowano 49 czarno-białych zdjęć 16 autorów.

By pokazać piękno otaczających nas Lasów Sopockich zredukowaliśmy kolor i prezentujemy Wam to, co ukryte dla ludzkiego oka, jednocześnie chcemy przedstawić Wam las w unikatowy sposób zachęcając do leśnych spacerów jak i do jego fotografowania.

Wernisaż odbył 5 listopada o godzinie 17:00 w Sopocie, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie w Filii Broadway przy ul. Kolberga 9. Wystawę można było oglądać od 5 listopada do 7 grudnia 2018 r. w godzinach otwarcia Filii Broadway.

Fundatorem, gospodarzem i współorganizatorem wystawy była Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie wraz z Sopockim Klubem Fotograficznym.


Zdjęcie Grupowe
Promień • Zwiastun Wystawy Fotograficznej

Prezentacja Fotografii 2018
pobierz Promień • Album Fotograficzny [eBook PDF 22.7 MB]Reportaż Anna BigusReportaż Małgorzata OsowieckaReportaż Piotr Cwiklinskireportaże fotograficzne z wernisażupobierz ebook • Reportaże Fotogoraficzne z Wystawy Promień [PDF 61.4 MB]


Anna Bigus
facebook.com/ania.bigus.3

Fotografuję bo: Jestem w innym świecie... uwielbiam ten świat... Lubię uwieczniać emocje, ulotne chwile, sytuacje, miejsca.......wszystko. Naciskając spust aparatu tworzę, rejestruję mój świat, moje otoczenie, moje życie... Poprzez aparat obserwuję.... widzę inaczej, więcej, bardziej.... Fotografując - zatrzymuję chwilę ...

Anna Grabiec

Fotograf to jest taki człowiek, który “maluje” świat spojrzeniem i duszą, malutką chwilą i nostalgią, słońcem, pogodą, deszczem i mrozem. Rzeczywistość “złapana” tuż za płotem, i lasem pełnym słonecznych niespodzianek ...

…Już od dawna z fotografią chodzę pod rękę, Opieram się mocno o pnie drzew… Pieszczę oczy niezwykłymi widokami, “cisnącymi się” z niecierpliwością do kadru! Na PLENERACH ”rodzą się moje zjawiskowe dzieci” W jedynej chwili tworzenia … Kiedy już nic nie będzie takie samo, kiedy dzielimy czas na “przed I po”… A na pamiątkę zostanie… fotografia!

Hanna Banacka

„Fotografia to fajne hobby, które realizuję od dobrych kilku lat. Świat jest przecież taki piękny, a fotografia to ... moment uchwycony w locie. Łapię te chwile i zatrzymuję czas w obiektywie. Wszystko przemija, nic już nie jest takie samo. W lesie zwracam szczególną uwagę na światło przebijające się między gałęziami i na cienie rzucane przez drzewa, na połamane lub ścięte pnie i na liście w cudownych kolorach, ..... Jeszcze poszukuję tych najlepszych obrazów, a one są ... ciągle przede mną.”

Jerzy Czapkowski

Fotografuję już od dłuższego czasu ale do tej pory fascynowało mnie wyłącznie fotografowanie ludzie. Natomiast obecnie odkrywam czar fotografowania natury.

Katarzyna Goniszewska
facebook.com/Katarzyna-Goniszewska-Moje-Fotografie

Fotografuje, bo ... Lubię. Fotografowanie daje mi ogromną frajdę, relaksuje. Lubię łapać chwile i zatrzymywać czas w obiektywie; wracać do zdjęć by móc przypomnieć sobie znajome twarze, odwiedzane miejsca, emocje, które towarzyszyły mi w danej chwili. Jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy i poznawanie nowych ludzi. Rozwija moja wyobraźnię i spostrzegawczość, zmienia sposób myślenia. Najczęściej fotografuje bliskich (moje dzieci) , ale lubię również fotografować las i jego sekrety.

Kiedy wchodzę do lasu zwracam uwagę na drzewa, które często są jak ludzie swoim wyglądem przedstawiają różne postacie, które towarzysza nam w życiu. Drzewa tak jak ludzie tworzą swojego rodzaju społeczność, komunikują się ze sobą, uczą się od siebie na wzajem by stworzyć system obronny. Las jest dla mnie miejsce, w którym mogę odpocząć, pomyśleć. Lubię las za jego różnorodność i zapach.

Katarzyna Karolak
facebook.com/katarzyna.karolak.73

Powód dla jakiego kocham las można opisać stwierdzeniem „powrót do rzeczywistości”, w której mam czas pomyśleć, pomarzyć, zauważyć rozmówcę. Mam w sobie strach przed życiem w sieci, przed życiem wśród ludzi uzależnionych od elektroniki i nowych technologii, które tak bardzo ogranicza i wrzuca nas w wir spirali zapomnienia o admiracji życia i otoczenia. Mówię temu "nie" gdyż pragnę by stwierdzenie „Życie jest piękne” zawsze było zauważalne i odczuwalne. W tym temacie wybieram naturę i konserwatyzm. Fotografuje dla poznawania nowego :) - temat okazuje się tak głęboki, że jeszcze wiele nowego przede mną.

Katarzyna Katik

Fotografuję las z jego tajemniczością, spokojem, mieszkańcami i piękną poświatą stworzoną przez promyki słońca. Fascynują również mnie ludzie, którzy poświęcają się swoim pasjom, a emocje im towarzyszące pozwalają stworzyć wyjątkowe ujęcia.

Lidia Nowak

Magdalena Ligier
instagram.com/ligieer/

Od niedawna pasjonuję się fotografią krajobrazową. Bardzo interesuje mnie świat natury. Uwielbiam go obserwować, odkrywać i oczywiście fotografować. Las jest to dla mnie miejsce odpoczynku i to tam najczęściej udaję się w wolnych chwilach. Jest to dla mnie magiczne miejsce, które za każdym razem zaskakuje. Zmienia się w zależności od pory dnia, roku i pogody dzięki czemu mogę go ciągle na nowo poznawać.

Magdalena Malottke
instagram.com/magdamalottke/

Fotografia to obecnie moja największa pasja, to właśnie jej poświęcam dużą część mojego wolnego czasu. Fotografia krajobrazowa i przyrodnicza są najbliższe memu sercu. Natura potrafi zachwycać nieustannie, za każdym razem inaczej, na nowo. Fotografia natury otwiera na piękno otaczającego nas świata. Uczy cierpliwości, wyczucia, wrażliwości i szacunku, pozwala dostrzegać to czego inni nie widzą.

Las to dla mnie magiczne miejsce. Im bardziej nieodkryty, niedostępny, dziewiczy, tym piękniejszy. To oaza spokoju, w której można delektować się zdumiewającym widokiem, dźwiękiem i zapachem. Niesamowitym doznaniem jest obcowanie z naturą sam na sam, scalenie się z nią, wtedy powstają najpiękniejsze obrazy. Las jest niemałym wyzwanie fotograficznym ze względu na warunki i światło, jakie w nim możemy zastać, ale przy odpowiedniej współpracy i podejściu potrafi odwdzięczyć się zjawiskowymi obrazami, które można zatrzymać i zachować na fotografii.

Małgorzata Osowiecka
instagram.com/maggieo_photos

Fascynuje mnie fotografia podróżnicza. Kiedy wchodzę do lasu zwracam uwagę na miejsce, w którym kończą się drzewa, a zaczyna niebo. Las jest dla mnie miejscem niekrępującej ciszy, w której można się schować przed własnymi myślami, las kojarzy mi się ze wschodem słońca, promieniami chowającymi się za liśćmi, niedźwiedziami oraz campingami pośrodku niczego, w dalekich krainach.

Marta Bielińska

Fascynuje mnie fotografia natury i krajobrazu. Kiedy wchodzę do lasu zwracam uwagę na to co jest niewidoczne gołym okiem. Mało kto zwraca uwagę w lecie na korony drzew a wystarczy tylko podnieść głowę. Warto także spojrzeć w dół na ściółkę leśną w której ukrywa się wiele małych zwierzątek. W lesie najbardziej magiczne są przebłyski promieni słońca nadają temu miejscu jedyny w swoim rodzaju klimat.

Michał Dejneka
instagram.com/midefoto

Las jest dla mnie miejscem ukojenia, ucieczki od codzienności. Dostojność drzew budzi szacunek do natury. Leśna aura wyostrza zmysły. Tajemniczość lasu skłania ku refleksji. Fotografując las i jego mieszkańców staram się oddać fascynujący charakter tego miejsca. Urok lasu wpływa na nas, oczarowując światłem, zapachem i dźwiękami. Magiczna głębia.

Michał Niski

Michał Niski, fascynuje mnie fotografia natury. W lesie uwielbiam tajemniczość i spokój jaki tam panuje. Przy robieniu zdjęć zwracam uwagę na światło, lubię smugi światła rozpraszające się między drzewami. A także uwielbiam tajemniczą mgłę unoszącą się nad ziemią. W lesie czuję że żyje, las pozwala mi odpocząć od codziennego pośpiechu.

Weronika Bolek
facebook.com/WeronikaBolekFotografia

Fotografia natury, a zwłaszcza miejsca w którym mieszkam jest mi szczególnie bliska. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały nieopodal domu, w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Sopocie. Tytułowy las jest miejscem magicznym. Podglądany codziennie o każdej przed dnia i roku wygląda inaczej. Jest równocześnie magiczny i codzienny, nieokiełznany i swojski, zachwycający i naturalnie prosty.

Piotr Cwiklinski
studiopcf.com


Dziękujemy pięknie za udział w wystawie i zapraszamy ponownie na fotograficzną degustację.

Informacje nt. działań Sopockiego Klubu Fotograficznego są na niniejszej stronie, oraz na Facebooku,
oraz na osobnej stronie poświęconej warsztatom fotograficznym • warsztaty.studiopcf.com

#SopockiKlubFotograficzny #SKFPromien #LasySopockie #TrojmiejskieLasy