Strona projektu fotograficznego zorganizowanego dla upamiętnienia 100 Lat Niepodległości Polski w 2018. W ramach projektu stworzyliśmy książkę. Rok później, 9 listopada 2019 roku przekazaliśmy książkę Bibliotece Miejskiej w Sopocie • Sopotece. Książka jest publicznie dostępna w czytelni biblioteki.

Wyjątkowy moment, jakim była setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę postanowiliśmy upamiętnić, wydając książkę będącą składem reportaży fotograficznych osób, które przyłączyły się do projektu fotograficznego.

Informacja o projekcie: Projekt był otwarty i darmowy dla wszystkich, którzy wykazali chęci sfotografowania wydarzeń w Trójmieście podczas obchodów rocznicowych. Umiejętności fotograficzne nie były weryfikowane ani wymagane. Nabór uczestników został zrealizowany przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot, Studio PCF oraz Sopotekę. Łącznie w projekcie wzięło udział trzynaście osób.

Ograniczona dostępność: Komplet zdjęć jest dostępny tylko i wyłącznie w papierowej wersji książki. Poniżej znajduje się fragmentaryczna publikacja.

100 Lat Niepodległości Polski • 2018

O książce. Książka zawiera zdjęcia trzynastu autorów. Czarno-białe fotografie przeplatane są czerwonymi akcentami. Publikacja liczy 430 stron. Jest oprawiona w skórę, zdobiona odlewanym godłem i złoceniami.Krótki film z przekazania książki Sopotece

Kilka zdjęć z przekazania książki Sopotece

Przekazanie pamiętkowej książki Sopotece


Aleksandra Wietek
Czesław Tarkowski
Katarzyna Jaskulska
Katarzyna Karolak
Krzysztof Lewandowski
Małgorzata Osowiecka
Marcin Kołakowski
Marta Ciszek
Marta Domańska
Michał Goniszewski
Monika Zabłotna
Robert Kraszewski
Piotr Cwiklinski

Podziękowania Podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które wzięły udział w stworzeniu reportaży. Książka została częściowo sfinansowana w przez osoby biorące udział w projekcie, a brakującą kwotę uzupełnili sponsorzy:

Studio PCF • studiopcf.com
Sopocki Klub Fotograficzny • skf.edu.pl
STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi • stbu.pl
Photo and More • photoandmore.eu
MartDizajn • martdizajn.pl

Dodatkowe podziękowania dla Ewy Lewandowskiej oraz zespołu Sopoteki (Biblioteka Miejska w Sopocie) za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.


#100LatNiepodleglosciPolski #100LatNiepodleglosciPolski #SopockiKlubFotograficzny #SKF #PTTKSopot #PTTK #Sopot #Sopoteka #BibliotekaSopocka #StudioPCF #Gdansk #Gdynia #StudioPCF #STBU #PhotoandMore #MartDizajn