Po co zapisać się do SKF?


Klub jest zorientowany na wspólne tworzenie wartościowych projektów fotograficznych i multimedialnych.
Drugoplanowym celem klubu jest edukacja fotograficzna i promocja fotografii jako pasji i kreatywnej metody postrzegania świata.
Trzecim filarem SKF są podróże i wyprawy fotograficzne.

Zobacz więcej nt. w zakładce Sopocki Klub Fotograficzny
Zobacz przykłady zrealizowanych projektów


Jak zapisać się do klubu?


Zapisy • Przyjdź na spotkanie klubowe, lub warsztaty fotograficzne podczas, których możesz zapisać się do Sopockiego Klubu Fotograficznego. Informacje o spotkaniach są publikowana na stronie: https://warsztaty.studiopcf.com, oraz równolegle na Facebooku: https://facebook.com/SopockiKlubFotograficzny

Zapisy online • Wyślij email na adres: info(at)skf.edu.pl i napisz kilka słów dlaczego chcesz przyłączyć się do SKF? Czego oczekujesz? Oraz co możesz wnieść od siebie? Oraz inne pytania, na które chcesz uzyskać informacje... W odpowiedzi otrzymasz informację zwrotną.

Potwierdzeniem członkostwa • jest opłacona roczna składka członkowska, która za 2023 wynosi 100 zł/rok (~8.30 zł miesięcznie). Rozliczenia są możliwe w oddziale PTTK w Sopocie, via transfer bankowy i w gotówce na spotkaniach klubu.


SKF • Jeśli chcesz tworzyć razem w grupie pasjonatów projekty fotograficzne, spotykać się na dyskusjach fotograficznych, czy nauczyć się co nieco fotografii, działać w naszym klubowym studiu fotograficznym to SKF jest miejscem dla Ciebie. Nasz klub ma unikatową i bardzo bogatą ofertę w porównaniu do podobnych organizacji. Jednocześnie nie jest to miejsce dla każdego. W czasach kiedy ludzie są nauczeni tylko brać, w naszym klubie od członków wymagany jest aktywny udział i chęci działania. Poziom i umiejętności fotograficzne w ogóle nie są brane pod uwagę. Jest to miejsce zarówno dla osób bardzo początkujących, po zawodowych fotografów poszukujących twórczego środowiska by rozwijać skrzydła. Zapraszamy...

Dlaczego zapisać się do SKF?

Oto kilka powodów, dlaczego warto się do nas przyłączyć:

• Możliwość udziału w projektach fotograficznych. Czym są projekty? Są to produkcje fotograficzne o wybranej tematyce realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny. Po opracowaniu projektu jest on publikowany w różnych formach (wystawa, książka, wirtualna prezentacja, etc... ). Celem projektów jest tworzenie dorobku fotograficznego ich autorów. Wychodzimy z założenia, że wspólne działania niosą ze sobą możliwości jakich nie ma pojedynczy fotograf. Łączymy swoje pasje i wspólnie działamy tworząc. Przykłady projektów fotograficznych znajdują się na naszej stronie internetowej: skf.edu.pl

• Wewnętrzne darmowe kursy fotograficzne - znacznie tańsze i niektóre kursy są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu.

• Tańsze warsztaty fotograficzne - członkowie klubu płacą mniej za udział w warsztatach fotograficznych. Niektóre warsztaty są tylko dostępne dla członków klubu i informacje o nich nie są dostępne poza klubem.

• Możliwość udziału w wyjazdach i/lub wyprawach fotograficznych - wyjazdy fotograficzne są formą plenerów fotograficznych o zróżnicowanej tematyce. Niekiedy polegają na poszukiwaniu ciekawych miejsc fotograficznych, niekiedy na eksploracji miejsc mniej dostępnych (UrbEx), a niekiedy mają charakter edukacyjny. Wyprawy fotograficzne są trudniejsze pod kątem wymogów ogólnej kondycji psychofizycznej.

• Możliwość brania udziału i tworzenia wystaw fotograficznych - wystawy fotograficzne realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu i osoby zaproszone do udziału przez organizatorów wystawy. Wystawy są najdostojniejszą formą publikacji fotografii jaka istnieje i ważnym elementem dorobku fotograficznego jej uczestników. Udział w wystawie to nie to samo co publikacja zdjęć w mediach socjalnych.

• Dostęp do materiałów edukacyjnych – są to poradniki fotograficzne o różnej tematyce. Dotyczą teorii fotografii, ogólnych porad związanych z wybraną niszą fotograficzną. Przewodniki dotyczące obróbki cyfrowej z wykonaniem krok po kroku różnych technik, oraz dodatki cyfrowe (presets), ułatwiające kreatywną produkcję fotograficzną.

• Zniżki na sprzęt fotograficzny - jako SKF posiadamy partnerów z branży fotograficznej. Niektórzy partnerzy udzielają członkom Sopockiego Klubu Fotograficznego rabatów na zakup sprzętu różnego typu. Naturalnie członkowie PTTK mają zniżki na szereg usług wynikających z samego członkostwa w PTTK (zobacz: http://pttk.pl/zycie/rabaty/ )

i najważniejszy punkt […] doborowe towarzystwo ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, spędzanie wspólnego czasu podczas realizacji projektów, na spotkaniach klubu, czy też integracyjnych. Praca w grupie z fajnymi ludźmi jest bezcennym elementem uczestniczenia w życiu klubu i wartością ponad możliwość jej oceny. Także serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Sopockiego Klubu Fotograficznego