Sopocki Klub Fotograficzny powstał 7 lipca 2017 roku, jako organizacja pożytku społecznego, działająca przy Oddziale PTTK w Sopocie.

Celem klubu jest wspólne działanie w obrębie fotografii i multimediów na bazie kreatywności i pasji osób tworzących SKF. Klub tworzą osoby pasjonujące się fotografią na zróżnicowanym poziomie od podstawowego po zaawansowany. Nie wykluczamy nikogo na podstawie umiejętności, cenimy aktywność i chęci działania.

Główne cele klubu to:

1 Tworzenie projektów fotograficznych i multimedialnych. Produkcje które mają wartość i znaczenie tworzące jednocześnie dorobek fotograficzny osób uczestniczących w projekcie.

2 Nauka Fotografii w szerokim zakresie, od fotografii dokumentalnej po artystyczną.

3 Podróże z aparatem w ręku. Fotografowanie świata, eksploracja ciekawych zakątków w poszukiwaniu pięknych zdjęć.

Regularne spotkania klubu – w każdy ostatnią środę miesiąca przy kawie albo i nawet herbacie :) odbywają się spotkania tematyczne, podczas których prowadzone są dyskusje i wymiana poglądów, niekiedy wspólne oglądanie filmów, lub dyskusje robocze. (od 2021)

Warsztaty fotograficzne – członkowie klubu płacą mniej za udział w warsztatach fotograficznych. Niektóre warsztaty są tylko dostępne dla członków klubu. Warsztaty w obrębie Trójmiasta są w identycznej cenie dla wszystkich i nie ma zniżek. W roku jest organizowanych około 100 warsztatów o różnej tematyce. (https://warsztaty.studiopcf.com)

Kursy fotograficzne – znacznie tańsze kursy, niektóre są tylko i wyłącznie dostępne dla członków SKF. Kursy są techniczne (np. fotografia architektury) i merytoryczne (np. fotografia jako biznes, lub Photoshop jako dodatkowe źródło dochodu…).

Studio fotograficzne – możliwość nauki i realizacja klubowych projektów w studiu fotograficznym SKF (od 2021).

Wyprawy fotograficznych – wyprawy fotograficzne nie są dostępne dla osób niebędących członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego.

Wyjazdy fotograficzne – członkowie SKF płacą mniej za wyjazdy fotograficzne, najczęściej około 20% ceny. Wyjazdy fotograficzne, odbywają się regularnie, około 10 w roku, w tym wyjazdy zagraniczne.

Projekty fotograficzne – projekty realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu. Projekty ukierunkowują Twoją fotografię i dają realne wyniki, dzięki temu nabierasz motywacji do dalszych działań.

Wystawy fotograficzne – wystawy fotograficzne realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu i osoby zaproszone do udziału przez organizatora wystawy.

Cyfrowa Biblioteka Klubowa – darmowy dostęp do zbioru publikacji i materiałów edukacyjnych, realizowanych na potrzeby warsztatów fotograficznych. Wszystkie materiały są własną publikacją. Po zapisaniu się do SKF każdy członek otrzymuje kopię kompletnej biblioteki, następnie jej aktualizacje. (Zobacz: Biblioteka Klubowa)

Legitymacja klubowa – pomagająca w realizacji projektów SKF i własnych. Legitymacja działa podobnie do legitymacji prasowej. Legitymacje są darmowe dla osób, które zdeklarują chęć posiadania i przestrzegania warunków licencji. Druk we własnym zakresie. Dostępne w SKF są również legitymacje prasowe dla osób tworzących reportaże, opracowania dokumentalne i inne zadania wymagające dostępu do informacji na bazie prawa prasowego. Legitymacje są drukowane przez SKF, wydawane na specjalnych warunkach i dodatkowo płatne. Dokumenty są wydawane w języku angielskim i działają na całym świecie zgodnie z zastosowaniem się do lokalnych zasad i zachowaniem kultury osobistej godnie reprezentującej daną osobę, oraz Sopocki Klub Fotograficzny.

Zniżki na sprzęt fotograficzny – jako klub posiadamy partnerów z branży fotograficznej. Niektórzy partnerzy udzielają członkom Sopockiego Klubu Fotograficznego rabatów na zakup sprzętu różnego typu. Dodatkowo osoby które są członkami PTTK mają zniżki na szereg usług wynikających z samego członkostwa w PTTK. (Zobacz: pttk.pl/zycie/rabaty)

[…] dobre towarzystwo ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, spędzanie wspólnego czasu na fotografii, dyskusjach, kreatywnym tworzeniu i podróżach. Innymi słowy bezcenny czas spędzony pośród ludzi o podobnych pasjach…

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Sopockiego Klubu Fotograficznego, ostatnia okazja do końca marca 2021 roku. :)

Zapisz się do Sopockiego Klubu Fotograficznego