personal logo

Sopocki Klub Fotograficzny

Oddział PTTK w Sopocie

Sopocki Klub Fotograficzny powstał 7 lipca 2017 roku. Celem działania klubu jest popularyzacja fotografii, edukacja fotograficzna, oraz poszerzanie horyzontów krajoznawczych z aparatem w ręku z tego powodu Sopocki Klub Fotograficzny działa w Oddziale PTTK w Sopocie. Sopocki Klub Fotograficzny stawia sobie następujące zadania:

1. popularyzacja fotografii, jako elementu motywującego do zwiedzania Polski i świata
2. podnoszenie umiejętności członków przez edukację teoretyczną
3. podnoszenie umiejętności członków przez edukację praktyczną
4. organizowanie wyjazdów fotograficznych w różne część Polski
5. organizowanie zagranicznych wyjazdów fotograficznych
6. tworzenie wystaw fotograficznych
7. tworzenie publikacji o tematyce fotograficznej (elektroniczne i drukowane)
8. tworzenie publikacji o tematyce krajoznawczej (elektroniczne i drukowane)
9. tworzenie publikacji edukacyjnych (elektroniczne i drukowane)
10. łączenie działań z organizacjami pożytku publicznego
11. łączenie działań z podmiotami komercyjnymi w Polsce i za granicą
12. łączenie działań z podmiotami nie-komercyjnymi
13. działania dla promocji Sopotu, oraz promocji województwa pomorskiego

Działalność Sopockiego Klubu Fotografii:

Projekty fotograficzne: W ramach działania klubu, realizujemy różne zadania, które nazywamy projektami. Przykładem projektu fotograficznego jest tworzenie albumu fotograficznego Sopotu. Zrobione zdjęcia i opracowane teksty stworzą szereg publikacji prezentujących Sopot.
Projekty fotograficzne obejmują wydawanie książek elektronicznych (e-book), książek drukowanych, wystawy fotograficzne, wydawanie pocztówek okolicznościowych, tworzenie filmów, animacji i produkcji dźwiękowych. Innymi słowy projekty zawierają produkcję dopasowaną do tematu, którym się zajmujemy.

Zobacz zrealizowane projekty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne: warsztaty są formą edukacji fotograficznej łączącej w sobie teorię i praktykę na dany temat np. warsztaty fotografii nocnej – omawiamy teorię, a potem idziemy fotografować. Po zakończeniu zdjęć nocnych, zajmujemy się obróbką cyfrową tak by wywołać końcowe zdjęcia. Praca na warsztatach jest od A do Z na dany temat, lub formą inspiracji fotograficznej np. Używanie Filtrów Fotograficznych – temat takich warsztatów jest zbyt rozległy by go zamknąć a pokazanie technik użycia filtrów fotograficznych stanowi inspirację do dalszej samodzielnej pracy. Wszystkie warsztaty fotograficzne są płatne. Środki są na pokrycie kosztów prowadzenia warsztatów i materiały edukacyjne dla uczestników.

Aktualne informacje dotyczące warsztatów fotograficznych znajdują się na osobnej stronie: warsztaty.studiopcf.com
oraz na klubowej stronie Facebook facebook.com/SopockiKlubFotograficzny

Wyprawy Fotograficzne: Wyprawy od wyjazdów różnią się stopniem trudności. Kondycja fizyczna, umiejętności fotograficzne, oraz osprzęt fotograficzny na wyprawy jest różny, od stosowanego przy wyjazdach fotograficznych. Także wymagania dla uczestników wypraw są nieco wyższe. Celem wypraw fotograficznych jest realizacja projektu, dokumentacja w jakimś obszarze tematyczny, lub doskonalenie umiejętności fotograficznych. Cele i założenia są zmienne i różnią się przy każdej wyprawie.

Zobacz zrealizowane wyprawy i wyjazdy fotograficzna

Wyjazdy fotograficzne: Są najprzyjemniejszą formą połączenia turystyki i fotografii. Wyjazdy nie różnią się zbytnio od tradycyjnych wyjazdów organizowanych przez biura podróży, czy podróżników organizujących własne eskapady turystyczne, lub fotograficzne. Dostępne dla wszystkich w każdym wieku, względnie dowolnej kondycji fizycznej, dowolny sprzęt fotograficzny, dowolny wiek i doświadczenie turystyczno/fotograficzne.

Zobacz zrealizowane wyprawy i wyjazdy fotograficzna

Kursy fotograficzne: są na dany temat, zazwyczaj w dłuższej formie cyklicznych spotkań np. „Kurs Podstaw Fotografii” – zaczynamy od zera – kończymy na tym by uczestnik kursu miał świadomość co robi – jak działa aparat – jak go używać i jak nim fotografować. Nauka trwa przez 7 tygodni zakończona weekendowym wyjazdem fotograficznym. Kursy mają na celu edukację fotograficzną na różnych poziomach na różne tematy. Kursy fotograficzne są darmowe i płatne w zależności od kosztów ich realizacji. Niekiedy są potrzebne środki są na pokrycie kosztów prowadzenia kursów i materiały edukacyjne dla uczestników.

zobacze pełną galerię zdjęć członków SKF  Powody dla których warto zapisać się do Sopockiego Klubu Fotograficznego:
Możliwość udziału w projektach fotograficznych - projekty realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu. Realizowane projekty tworzą dorobek fotograficzny ich autorów. Wychodzimy z założenia, że wspólne działania niosą ze sobą możliwości jakich nie ma pojedynczy fotograf. Łączymy swoje pasje i wspólnie działamy tworząc. Przykłady projektów fotograficznych znajdują się na naszej stronie internetowej: skf.studiopcf.com

Tańsze warsztaty fotograficzne - członkowie klubu płacą mniej za udział w warsztatach fotograficznych. Niektóre warsztaty są tylko dostępne dla członków klubu.

Dostęp do materiałów edukacyjnych - wewnętrzne przewodniki fotograficzne, gdzie i kiedy fotografować, dobre miejsca na sesje, hotele i wille, z którymi współpracujemy, modelki/modele, wizażyści, fryzjerzy, kuchnie do fotografii żywności i wiele innych atrybutów pomagających w realizacji klubowych i indywidualnych projektów fotograficznych. Zobacz: Biblioteka Klubowa

Kursy fotograficzne - znacznie tańsze i niektóre kursy są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu.

Możliwość udziału w wyjazdach fotograficznych - wyjazdy fotograficzne nie są dostępne dla osób niebędących członkami Sopockiego Klubu Fotograficznego. (Ekspedycje fotograficzne są ogólnie dostępne dla chętnych spełniających wymogi wymagane na daną ekspedycję)

Możliwość brania udziału i tworzenia wystaw fotograficznych - wystawy fotograficzne realizowane przez Sopocki Klub Fotograficzny są tylko i wyłącznie dostępne dla członków klubu i osoby zaproszone do udziału przez organizatorów wystaw. Wystawy odbywają się przynajmniej raz w roku.

Zniżki na sprzęt fotograficzny, jako SKF posiadamy partnerów z branży fotograficznej. Niektórzy partnerzy udzielają członkom Sopockiego Klubu Fotograficznego rabatów na zakup sprzętu różnego typu. Naturalnie członkowie PTTK mają zniżki na szereg usług wynikających z samego członkostwa w PTTK. Zobacz: pttk.pl/zycie/rabaty)

[…] dobre towarzystwo ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, spędzanie wspólnego czasu czy to przy ogniskach, czy to przy burzach mózgów, jest bezcennym czasem i wartością ponad możliwość jej oceny. Także serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Sopockiego Klubu Fotograficznego.

Jak zapisać się do klubu? Przejdź do zakładki: zapisy


zobacze pełną galerię zdjęć członków SKF