Światło, dla każdego może mieć inne znaczenie i inną interpretację. Różnorodność światła pozwala doświadczyć je w indywidualny sposób na podstawie wrażeń i efektów. Fotografie malowane światłem będzie można zobaczyć na wystawie fotograficznej, oraz przekonać się o tym jak różnie można spojrzeć na świat, fotografując go i zatrzymując chwile, by nie były ulotne.

Fotografie o dużej różnorodności i tematyce inspirowane światłem kryją w sobie wiele tajemnic do odkrycia. Niektóre pełne sztuki, inne pełne światła, a jeszcze inne tajemnicze, lub po prostu piękne.

Wystawa prezentuje zdjęcia, 21 fotografów stowarzyszonych w Sopockim Klubie Fotograficznym o zróżnicowanej tematyce inspirowanej światłem. Łącznie wystawę stanowi 169 czarno-białych zdjęć, z tego 49 wydrukowanych, a 120 w formie prezentacji multimedialnej.

Zapraszamy na wystawę fotograficzną. Wernisaż odbędzie się 13 listopada 2021 o godzinie 18:00 w Sopockiej Galerii Sztuki. Wstęp wolny.


Wernisaż

13 listopada 2021 o godzinie 18:00.


Otwarcie wystawy. Prezentacja drukowanych fotografii w formie światło i dźwięk, oraz prezentacja multimedialna fotografii stanowiących elektroniczną cześć wystawy. Wstęp wolny.

• Powitanie gości i uroczyste otwarcie wystawy.
• Rozdanie dyplomów i nagród członkom Sopockiego Klubu Fotograficznego biorącym udział w wystawie.
• Pokaz światło i dźwięk. Pierwsza odsłona wystawy w formie pokazu światło i dźwięk,
druga w pełnym świetle „from Dark to Light”.
• Konkurs dla przybyłych gości.
• Ciepłe napoje w postaci aromatycznego korzennego naparu wzmacniającego, przygotowanego w oparciu
o autorską recepturę zapewni Sezon (więcej informacji poniżej)
• małe co nieco i lampka wina.


Spotkanie Autorskie

19 listopada 2021 o godzinie 19:00.

Spotkanie z autorami fotografii. Oprowadzanie po wystawie. Wstęp wolny.

Podczas oprowadzania analizujemy fotografię pod różnymi aspektami fotograficznymi z udziałem przybyłych gości i autorów zdjęć. Oprowadzanie po wystawie jest atrakcyjną formą spotkania z fotografiami prezentowanymi na wystawie i odkrycie ich głębi.

Darmowe Warsztaty Fotograficzne

21 listopada 2021 o godzinie 17:00.

Warsztaty fotograficzne dotyczące pracy ze światłem w fotografii. Techniki podstawowe i zaawansowane, oraz oświetlenie eksperymentalne. Na warsztaty obowiązują zapisy i jest ograniczona ilość miejsc. Więcej informacji: https://warsztaty.studiopcf.com

Zakończenie wystawy

26 listopada 2021 o godzinie 19:00.

Podczas zakończenia wystawy zaprezentujemy powystawowy album fotograficzny. Następnie album zostanie przekazany Sopotece, oraz drugi egzemplarz na licytację charytatywną WOŚP. Wstęp wolny.

Przekazanie Albumu Fotograficznego • Światło

6 grudnia 2021 o godzinie 19:00.

Przekazanie Sopotece (Biblioteka w Miejska w Sopocie) albumu z fotografiami biorącymi udział w wystawie, oraz specjalny upominek na 75-lecie biblioteki sopockiej.

Przekazanie Albumu Fotograficznego • Światło • WOŚP

na licytację charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sopocie. Styczeń 2021.

Informacje dotyczące licytacji będą dostępne na stronie internetowej Sopockiego Klubu Fotograficznego: https://skf.edu.pl, oraz powiązanych mediach socjalnych.

Światło • Wirtualna Wystawa Fotograficzna

31 stycznia 2022 o godzinie 20:00 – 22:00.
Wirtualna wystawa prezentująca fotografie oraz impresje z wydarzeń związanych z fizyczną wystawą.


adres wystawy

Sopocka Galeria Sztuki

(I LO Sopot)
ul. Książąt Pomorskich 16-18 • 81-749 Sopot
(wejście od ulicy Sobieskiego)

Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNYIntroligatornia Gdańsk – introligatornia z wieloletnim doświadczeniem i wspaniałym dorobkiem artystycznym związanym z wykonaniem zdobień z użyciem bursztynu, metali szlachetnych oraz niepowtarzalnych realizacji (trasure bookbinding). Więcej informacji: www.introligatornia.com

Sezon to lokal specjalizujący się w kuchni roślinnej, gdzie duży nacisk kładziony jest na pro zdrowotny aspekt jedzenia i picia. Od 10 lat w Gdańskim Manhattanie. Oryginalne receptury dzięki którym jest smacznie i zdrowo. Informacje dotyczące cateringu oraz aktualnych smakowitości znajdziesz na Facebooku: www.facebook.com/sezonpierwszy, lub kontakt przez mail: info@sezonfoodart.pl