Ekspresja jest zbiorową wystawą czarno-białych fotografii o dużej różnorodności i tematyce. Zdjęcia są inspirowane tym co fascynuje danego fotografa i tego co chce przekazać światu. Dzięki dowolności tematu i lekkiego ograniczenia techniki w zakresie kolorów powstała nasza Ekspresja.

Czym jest ekspresja? Każde zdjęcie coś wyraża, pytanie co wyraża i z jaką siłą? Gdyby pokusić się o zdefiniowanie wyrażania było by to ostatnią rzeczą jakiej byśmy sobie życzyli, dlatego że chcemy aby każdy zdał się na indywidualną interpretację, sposób obioru i postrzegania. Najprościej rzecz ujmując – zapraszamy na wystawę – ekspresje trzeba zobaczyć swoim okiem i spotkać się z nimi sam na sam choć w sympatyczny towarzystwie...

Wystawa prezentuje zdjęcia, 27 fotografów stowarzyszonych w Sopockim Klubie Fotograficznym o zróżnicowanej tematyce. Łącznie wystawę stanowi zestaw czarno-białych zdjęć, podzielonych tematycznie w różnych formatach od 100 x 70, do 30 x 40 centymetrów. Zdjęcia, które się nie zmieściły w galerii zostaną przedstawione w formie prezentacji multimedialnej.

Zapraszamy na spotkanie autorskie wystawy fotograficznej Ekspresja!
Spotkanie dla Fotografów


23 września 2023 o godzinie 18:00.

Oprowadzanie po wystawie dla fotografów. Analiza fotografii i technik fotograficznych na wybranych przykładach, oraz omówienie aspektów technicznych i procesu post produkcji. W drugiej części spotkania:

Kreatywna Fotografia

Inauguracja Magazynu Fotograficznego

Jako Sopocki Klub Fotograficzny postanowiliśmy wydać e-magazyn fotograficzny poświęcony szeroko rozumianej fotografii i sztukom pokrewnym. Podczas inauguracji obędzie się prezentacja magazynu jako prezentacja multimedialna.

Zakończenie wystawy Ekspresja.

Wstęp wolny.


adres wystawy

Sopocka Galeria Sztuki

(I LO Sopot)
ul. Książąt Pomorskich 16-18 • 81-749 Sopot
(wejście od ulicy Sobieskiego)

zobacz na mapie

Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNYPrzekazanie Albumu Fotograficznego Sopotece


13 października 2023

Album fotograficzny zostanie przekazany Sopotece (Bibliotece Miejskiej w Sopocie). Album zawiera wszystkie zdjęcia biorące udział w wystawie fotograficznej, gdzie będzie publicznie dostępny (wraz z innymi publikacjami Sopockiego Klubu Fotograficznego).
Ekspresja ♦ Wirtualna Wystawa Fotograficzna


27 października 2023

Wirtualna wystawa prezentująca fotografie, oraz impresje z wydarzeń związanych z fizyczną wystawą w Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego.
Przekazanie Albumu Fotograficznego Ekspresja dla WOŚP


5 stycznia 2024

Wystawienie albumu fotograficznego na licytację charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informacje o licytacji, oraz link do niej będą dostępne na stronie klubu: skf.edu.pl


Organizatorem wystawy jest Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot

Gospodarzem wystawy jest Sopocka Galeria Sztuki przy I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sopocie.patronaty honoroweWystawa jest objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Wystawa jest objęta patronatem honorowym Komisji Fotografii Krajobrazowej Zarządu Głównego PTTK.

Wystawa obywa się we współpracy z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie, Oliwskim Domem Sąsiedzkim i Oliwskim Ratuszem Kultury.Partnerami wystawy są:

• Introligatornia Gdańsk
• Biblioteka Miejska w Sopocie
• Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK)
• Studio PCF

Finansowanie wystawy ze środków własnych członków Sopockiego Klubu Fotograficznego.

partnerzy wystawy