Aleksandra Wietek
https://www.facebook.com/Aleksandra-Wietek-Fotografia

Andrzej Kamecki

Fotografia jest dla mnie sposobem na spędzanie wolnego czasu, okazją do zwolnienia tempa, do zatrzymania się na chwilę. Pozwala mi też przyjrzeć się dokładniej ludziom, miastu, krajobrazom, dostrzec rzeczy, które umykają uwadze kiedy się śpieszymy. Lubię fotografować w podróży, utrwalać miejsca w których byłem. Dzięki zdjęciom wspomnienia trwają dłużej. Fotografia dla mnie nie musi być perfekcyjna technicznie. Najważniejsze jest, żeby wywoływała jakieś emocje. Może to być nastrój miejsca, uchwycony specyficzny moment, czy ciekawa twarz. Bardzo podoba mi się konwencja reportażu, ciągu zdjęć tworzących spójną całość, opowiadających historię i chyba ten gatunek fotografii cenię najbardziej.

Andrzej Pawłowski

Anna Bigus
https://www.facebook.com/ania.bigus.3

Dlaczego fotografuję... bo to kocham. Zatrzymuję chwilę, coś co mogłoby ulecieć na zawsze - pozostaje w moich kadrach. Zrobienie zdjęcia w wyjątkowej, niecodziennej chwili sprawia wiele satysfakcji. Gdy trzymam aparat, wybieram kadr, decyduję o momencie strzału... jestem w innym świecie... moim świecie. Fotografuję to co mnie otacza. Ludzie, przyroda, ulica... wszystko jest dobrym tematem. Najlepiej czuję się w reportażu.

Dominika Lis-Gołębiewska

Gabriela Domeracka

Jacek Kozłowski
https://fotojacek.weebly.com

W fotografii interesuje mnie przemijanie, ulotność chwili, gdy otwiera się źrenica obiektywu i znikanie. Niedoskonałość, czasem odtwarzanie, ale nie powielanie. Poruszanie uczuć i emocji. Fotografia jest jak obnażanie, niby fotografujesz różne postacie, czy obiekty, ale odkrywasz siebie. Nie umiem malować farbami, stąd próbuję malować światłem. Ciągle jest to początek drogi, która nie ma końca.

Justyna Tarasiuk

Katarzyna Jaskulska
https://www.instagram.com/szylkretfoto/
https://www.flickr.com/people/165408117@N08/

Fotografia to dla mnie ładunek energii i szczęścia. To sposób na poznawanie nowych ludzi i jednocześnie zagłębienie się w naturę i w siebie. To zatrzymanie chwili i oddanie jej cząstki siebie.

Katarzyna Karolak
https://facebook.com/katarzyna.karolak.73

W obecnych czasach obserwuje się ludzi uzależnionych od elektroniki i nowych technologii, które tak bardzo ograniczają i wrzuca nas w wir spirali zapomnienia o admiracji życia i otoczenia. Mówię temu "nie" gdyż pragnę by stwierdzenie "Życie jest piękne" zawsze było zauważalne i odczuwalne. Fotografia pomaga mnie uczulić na piękno otaczającego świata i zauważyć rzeczywistość. Ta pasja bardzo pobudza do ciągłego poznawania nowego, a wachlarz tematów jakie proponuje okazuje się tak szeroki, że jeszcze wiele nowego przede mną ??. Katarzyna Skóra
https://www.facebook.com/KSWesierska

Młoda mama (tak.. za jakiś czas zmienię opis i pozostawię tylko "mama" :) dwóch kochanych córeczek, które zmieniły mój świat bez reszty a dokładnie w roku 2012 wraz z pojawieniem się pierwszej z nich. Od tamtej pory aparat fotograficzny traktuję jak "trzecią rękę"- elementarne wyposażenie "zdrowo-trzepniętego rodzica". A tak na poważnie, to pasję do fotografii odkryłam już ponad dziesięć lat temu. Zainteresowanie traktowane na początku jako przygoda, zamieniło się w prawdziwą miłość, dzięki licznym warsztatom fotografii, których treści chłonęłam całą sobą. Szlif umiejętności zdobyłam uwieczniając momenty z życia rodziny i przyjaciół, którzy oczarowani efektem prac namówili mnie do pójścia w tym kierunku. Fotografia to spełnienie moich marzeń i sposób na odkrycie piękna każdej sytuacji. Niesamowite jak jedno działanie potrafi zatrzymać czas by uwiecznić gamę emocji, która cieszy nas obrazem i wspomnieniem chwil przez długie lata. W swoim zamiłowaniu postawiłam na emocje. Ludzie - nasze twarze, ruch, postawa i spojrzenie opowiadają fascynujące historie życia, których odkrycie i uwiecznianie za pomocą fotografii jest źródłem moich inspiracji. Ale czemu nie iść o krok dalej? Po przystąpieniu do Sopockiego Klubu Fotograficznego w roku 2019 postanowiłam spróbować czegoś nowego. Pod czujnym okiem mentora ostro mierzę się z innymi dziedzinami fotograficznymi. Czy mi się to udało? Oceńcie sami.

Lidia Krzesińska
https://www.instagram.com/lidia.k_foto_retusz
https://www.facebook.com/Foto-Migawka

Pasjonatka fotografii. Podobno urodziła się z aparatem w ręku i potrafi uchwycić "ten moment". Stale podnosi swoje umiejętności. Posiada nie tylko duże doświadczenie w fotografii portretowej, ale jest też utalentowaną retuszerką. W wolnej chwili fotografuje przyrodę.

Magdalena Majchrzakowska
https://magdaslow.flog.pl/

Fotografia uczy mnie cierpliwości i uważności, zachwyca możliwością chwytania chwili, a wraz z nią utrwalania emocji, kształtów, barw. Lubię obserwować i brać "pod lupę" najbliższe otoczenie, dzięki czemu nawet lichy paproch jawi mi się niczym kosmos.Bliska jest mi tradycja fotografii piktorialnej. Towarzyszy mi chęć lokowania moich zdjęć w obrębie sztuk pięknych. Dążę do robienia fotografii bazujących na estetyce malarstwa. Staram się operować plamą, grą światła i cienia, wyodrębniać motyw główny zdjęcia, bawić się nieostrością i rozmyciem. Szukam prostych kompozycji i miękkich ujęć.

Magdalena Malottke
https://www.instagram.com/magdamalottke/
https://www.flickr.com/photos/Koc1358UreK/

Fotografia to moja największa pasja, to właśnie jej poświęcam dużą część mojego wolnego czasu i uwagi. Fotografia krajobrazowa i przyrodnicza są najbliższe memu sercu. Natura potrafi zachwycać nieustannie, za każdym razem inaczej, na nowo. Fotografia natury otwiera na piękno otaczającego nas świata. Uczy cierpliwości, wyczucia, wrażliwości i szacunku, pozwala dostrzegać to, czego inni nie widzą. Jest dla mnie sztuką obserwacji, umiejętnością odnalezienia czegoś ciekawego w najprostszych rzeczach. Niebanalnym postrzeganiem, czuciem i wyrażaniem wrażeń. Chciałabym, aby odbiorcy moich fotografii odczuwali podobne wrażenia czy emocje, jakie towarzyszyły mi podczas fotografowania danego kadru i odkrywali piękno zatrzymanej chwili. Uchwycone przeze mnie momenty są dla mnie w głównej mierze wspaniałą pamiątką niezapomnianych i fantastycznych chwil. Uwielbiam te chwile, kiedy mogę zapomnieć o wszystkim, być tu i teraz i oddać się temu, co kocham. Jedną z najwspanialszych rzeczy, którą dała mi moja pasja to możliwość poznania wyjątkowych, wspaniałych i wrażliwych ludzi, z którymi można pójść na koniec świata. Fotografię traktuję jako odskocznię od codzienności, a moje podejście do niej najlepiej oddaje cytat: Zdarzają się chwile, gdy nie masz przy sobie aparatu i wówczas widzisz najwspanialszy zachód słońca lub najpiękniejszą scenę, jaką zawsze chciałeś zobaczyć. Nie przejmuj się tym, że nie możesz go sfotografować. Usiądź i rozkoszuj się tym widokiem. ,,,^..^,,,

Małgorzata Szymańska
http://gosiula.flog.pl
https://instagram.com/malgorzataszymanska15

Od czasu, kiedy skończyłam uczyć w szkole, brakowało mi zajęcia, w którym mogłabym się spełniać i rozwijać. Próbowałam podjąć się innych kreatywnych hobby, ale dopiero fotografia zaczęła dawać mi prawdziwą satysfakcję. Odkryłam w sobie pasję, która zaczęła uczyć mnie nowego sposobu postrzegania świata, kształtującą wrażliwość i wyczucie estetyki. Fotografia przypomniała mi jak bardzo fascynują mnie ludzie, przyroda oraz krajobrazy. Uwielbiam wyprawy w ciekawe zakątki mojego miasta, te, które tak rzadko są odwiedzane przez mieszczan i turystów. Chętnie je rejestruje. Przepadam za wyjazdami na wieś, gdzie mogę się wyciszyć na łonie natury, a zarazem pokazać jej piękno w obrazie fotograficznym. Szukanie unikatowych ujęć w takich i wielu innych miejscach, a następnie dzielenie się nimi poprzez obraz z rodziną i społecznością powoli stały się znaczącą częścią mojego życia.

Marcin Śliwiński
https://facebook.com/Marcin-Śliwiński-Fotografia
https://m.facebook.com/marcin.sliwka.50

...fotografia jest dla mnie pięknem, hobby, odpoczynkiem, planem na przyszłość. Kiedy fotografuję to...wyłączam się zupełnie...odpoczywam....jestem szczęśliwy. ...dobrze czuje się fotografii czarno białej, w niedalekiej przyszłości moim celem jest fotografia rodzinna.

Mariusz Ryplewicz
https://www.instagram.com/mar_ry_432/

Moje zainteresowanie fotografią wynikło z chęci utrwalenia okresu dorastania moich dzieci. Dzieci dorosły, zdjęcia zostały a moje zainteresowania fotograficzne stały się jedną z pasji.Dla mnie fotografia jest przestrzenią w której ludzie, natura, sztuka, technika spotykają się a efektem tego spotkania jest emocjonalne, barwne, dobre technicznie zdjęcie. Fotografuję w obszarach fotografii krajobrazowej, architektury, przyrody i sportu, interesują mnie również aspekty techniczne (sprzęt, oprogramowanie).

Mariusz Zarzycki
https://share.gurushots.com/JvTRevyVLJ85VmL88

Tematyką przewodnią moich prac jest przyroda i jej mieszkańcy, głównie ptaki oraz duże ssaki. Fotografia przyrodnicza przenosi z szarej, miejskiej przestrzeni do magicznego, pełnego barw świata natury. Jest dla mnie odskocznią od gwaru i codziennego pędu, dostarcza niezwykłych emocji i pozwala na obcowanie z fascynującym światem dzikich zwierząt, który niewielu zna z tak bliska. Wciąż się dokształcam uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach i kursach fotograficznych, dzięki którym próbuję swoich sił w innych rodzajach fotografii.

Marta Ciszek

Himalaista George Mallory, zapytany przez dziennikarzy o sens zdobywania Mount Everestu odpowiedział - "Because it's there". Z moją fotografią jest podobnie - motywacją do tego, aby chwytać za aparat, jest dla mnie istnienie świata - pięknego, skrywającego wiele tajemnic, kontrastów i emocji. Fotografia jest jednym ze środków wyrazu, który pozwala mi coraz to mocniej zachwycać się tym światem. I cieszyć z jego istnienia - po prostu.

Michał Goniszewski

Monika Jędrzejczak
https://www.facebook.com/Monika-Jędrzejczak-Photography

Fotografia to dla mnie każda wolna chwila. Jest to dla mnie mój plan na życie. Chęć rozwijania się nie znika! Dla mnie każdy dzień bez aparatu to dzień stracony. Fotografia uczy mnie nowych doświadczeń. Pozwala poznać świat i go odkryć. Fotografia i podróże są dla mnie najbardziej fascynujące. Jest to dla mnie taką oazą spokoju, która pozwala mi się rozwijać.

Monika Zabłotna
https://share.gurushots.com/z1q4kMGRQVJGbXrU8

Moje zainteresowanie fotografią wyrasta z miłości do natury i podróży. Zajmuję się przede wszystkim fotografią krajobrazową, przyrodniczą i podróżniczą. Od kilku lat chętnie fotografuję modernistyczną architekturę Gdyni. Włóczęga z aparatem to dla mnie radość odkrywania, odprężenie, kontemplacja, możliwość przyjrzenia się dokładniej temu, co zachwyca, porusza czy zaciekawia. Szczególnie cenię sobie fotografię czarno-białą, która wymaga większego zwrócenia uwagi na światłocień, fakturę, linie.

Natalia Konopacka

Piotr Cwiklinski
https://portfolio.studiopcf.com

Fotografia jest dla mnie formą odkrywania świata, pozwala na zatrzymanie się i spoglądanie na świat przez inny pryzmat. Pozwala na bywanie w miejscach w których tylko można spotkać fotografów, pozwala na kontakt z ludźmi, którzy pojawiają się w obiektywie i poza nim. Prozaiczne rzeczy nabierają głębi i przeczesywanie łąki w poszukiwaniu makro krajobrazów staje się fascynującym zajęciem... Fotografia wnosi wiele wartości, pozwala na pracę ze światłem. Malowanie kadrów przybiera zupełnie inną formę świadomości za każdym razem kiedy fotografuję. W ten sposób odkrywam świat na nowo, poszukuję świeżego spojrzenia, nowej perspektywy i fenomenalnego światła.

Piotr Paliwoda
https://www.instagram.com/piotr_paliwoda_

Aparat fotograficzny przewija się przez moje życie niemal od początku, ale ciągle się mijaliśmy z różnych powodów. Był a ciągle brakowało czegoś żeby sięgnąć po niego na dłużej. Od niedawna kolejny raz odkryłem w sobie pasję fotografowania i próbuję się w tym realizować. Fotografia pozwala mi oglądać świat z innej perspektywy, w innym wymiarze czasowym. Lubię fotografować przyrodę, krajobrazy. Relaksuję się przy tym i odpoczywam od całego zgiełku i otaczającego nas pośpiechu...

Robert Rokosz

Tomasz Gadomski

Wiesław Sadowski
https://www.instagram.com/wiesiek_grzesiek

Na codzień fukncjonuję się w świecie techniki, zaawansowanych technologii, gdzie jestem  "kółkiem w maszynie", elementem projektu, fragmentem algorytmu... Tam - kreatywność przeszkadza... w terminowej realizacji projektu... generuje niepotrzebne koszty... Tu w świecie fotografii kratywność jest pożądana... koszty ponoszone są po to aby realizowany projekt pokazał naszą kreatywnośc albo ja pobudził. Dwa światy... ale... przechodzenie między nimi nie wymaga aktywizowania magicznego portalu ... wystarzczy wziać do ręki aparat...

SKF