Święto Niepodległości Polski 2022 • Reportaż Zbiorowy
Otwarty Projekt Fotograficzny • 20221111 • Polska


Zbiorowy reportaż fotograficzny w Święto Niepodległości Polski. Poszukujemy chętnych fotografów, którzy chcą się przyłączyć 11 listopada 2022 do stworzenia reportażu na Święto Niepodległości Polski.

Jaki jest cel tego pomysłu? Celem jest stworzenie pamiątki w formie kroniki z wydarzeń, które miały miejsce 11 listopada. Kronika, którą zrobimy będzie w formie reportażu fotograficznego wydana drukiem jako książka. Powstanie tylko jeden unikatowy egzemplarz, który zostanie przekazany Sopotece* i będzie dostępny w bibliotece publicznej.

Udział w projekcie jest darmowy. Liczba osób które może wziąć udział jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania wolnych miejsc.

Harmonogram działań:Robimy zdjęcia z imprez miastach Gdańsk • Sopot • Gdynia. Uzupełnieniem imprez będzie fotografia uliczna, fotografia zdarzeń które Cię zainteresują i z jakiegoś powodu uznasz je za istotne, by włączyć je reportaż który realizujesz. Technicznie, zdjęcia będą czarno – białe, warto je robić pod tym kątem i poszukiwać, emocji, kształtów, kontrastów, itd... więcej informacji technicznych zostanie przesłanych uczestnikom projektu.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym projekcie fotograficznym wyślij zgłoszenie emailem: warsztaty@studiopcf.com o tytule 20221111 Polska w treści maila proszę wpisać które wydarzenie i w którym mieście będziesz fotografować: Gdańsk • Sopot • Gdynia (dodatkowa opcja: Rumia).

Kto może wziąć udział? Każdy kto czuje, że zrobi ciekawe zdjęcia i chce swoją fotografią wnieść swój udział dla upamiętnienia Święta Niepodległości Polski. Nie ma ograniczeń wiekowych, dotyczących umiejętności fotograficznych, oraz innych poza tym, że jeśli się zgłosisz to na pewno prześlesz zdjęcia z wydarzenia nawet jeśli uznasz że Ci nie wyszły ☺

Prawa autorskie? Zdjęcia będą opublikowane w drukowanej książce, niektóre z nich posłużą do promocji książki i komunikowania światu, że taki reportaż istnieje. Poza tym nie są przewidziane żadne inne działania. Osoby biorące udział w projekcie zgadzają się z warunkami projektu. Projekt w całości jest pozbawiony celów komercyjnych i zarobkowych. W książce zostaną opublikowane nazwiska autorów zdjęć.

Projekt zbiorowego reportaż organizowany przez Sopocki Klub Fotograficzny Oddział PTTK Sopot, Studio PCF, oraz magazynem fotograficznym Kreatywna Fotografia.Cel: Stworzenie obszernego reportażu w formie drukowanej książki z obchodów święta.

Wymagania: Chęć przyłączenia się do wspólnego reportażu. Zrobienie zdjęć i przesłanie ich do składu graficznego. Zgłoszenie się do udziału jest deklaracją zrobienia i przesłania zdjęć.

Gdzie: Polska.

Czas: 11 listopada 2022

Koszt: 0 zł

Zgłoszenia: Emailem na adres warsztaty@studiopcf.com o tytule 20221111 Polska z dopiskiem w treści w którym mieście fotografujesz? Na każde zgłoszenie zostanie odesłane potwierdzenie udziału. Następnie kiedy zostaną zamknięte zgłoszenia zostaną rozesłane wytyczne i podpowiedzi dotyczące fotografowania, gdzie i jak przesyłać zdjęcie, et cetera...

Status: wolne miejsca#ŚwiętoNiepodległościPolski2022 #ReportażFotograficzny #SKF #SopockiKlubFotograficzny #PiotrCwiklinski #StudioPCF #WarsztatyFotograficzne #NaukaFotografii #EdukacjaFotograficzna #Fotografia #KreatywnaFotografia #MagicznePodroze #MajesticJourneys #Urbex #PTTK #Photography #PhotographyWorkshop #PhotographyEducation #CreativePhotography #UrbexPhotography